тел.: +380686847461
uzv.ukraina@gmail.com
Меню

Харків’янки все частіше обирають бойові професії – облвійськкомат

Зі збірного пункту Харківського обласного військового комісаріату до військових частин Збройних cил України відправлено ще 140 призовників для проходження служби за контрактом. Всього ж з початку року близько 2 тис. 900 жителів регіону підписали контракт з оборонним відомством.

За словами військового комісара Харківського обласного військового комісаріату полковника Юрія Калгушкіна, область протягом всього року тримається в числі лідерів серед облвійськкоматів України по роботі з потенційними воїнами-контрактниками.

«Понад 1100 людей прийшли в райвійськкомати вже в статусі учасника бойових дій. Також з усіх новобранців, призваних з вищою освітою, 210 стали офіцерами. Ще близько 150 громадян зараз перебувають на стадії збору документів, необхідних для добровільного призову», – зазначив Калгушкін.

Також в облвійськкоматі повідомили, що військові професії обрали 216 дівчат.

«Якщо на початку року харків’янки просилися в основному на посади військових медиків, зв’язківців і діловодів, то з недавніх пір вони охоче йдуть служити воїнами-зенітниками, снайперами, готові освоювати інші бойові спеціальності. Також жінок не лякає можливість служби в зоні військового конфлікту чи переїзд до нового місця служби», – додав Калгушкін.

До кінця року офіцери обласного військового комісаріату прогнозують призов ще близько 500 новобранців для проходження служби за контрактом, понад 100 з них будуть носити офіцерські погони.

У 2015 році 635 жителів Харківської області стали професійними військовослужбовцями, з них 116 – жінки.

Автор: Марина Шевченко

Джерело

Відділ моніторингу Української Жіночої Варти

Автор: Марина Шевченко