тел.: +380686847461
uzv.ukraina@gmail.com
Меню

ВОЛОНТЕРИ. Історія волонтерства.

Одним із  напрямків соціальної допомоги, які надає  Українська Жіноча Варта у здійснені цілого ряду соціальних послуг для тих, хто їх потребує – це волонтерська робота. Волонтерство – це неоплачувана, добровільна діяльність на благо інших.  Термін “волонтер” в перекладі з англійської мови означає “доброволець”, тобто будь-яка  людина, що свідомо, не переслідуючи корисних цілей, займається діяльністю на користь суспільства, не отримуючи за це грошової винагороди.

Не шкодуючи часу, свого здоров’я ( а це є головним у суспільстві сучасності) доброчинники намагаються допомогти, врятувати, перш за все, бійців від холоду, нагодувати   та підтримати морально –загартовуючи людину, оберігаючи від негативних думок. Долаючи бар’єри перешкод та труднощів альтруїсти все ж впевнено досягають поставленої мети – допомога. І це діє. Захисники отримують  користь, знаючи,  що волонтер – це не просто зібрання букв алфавіту.

Існує припущення, що волонтерство як суспільний рух виникло на Заході, а першими доброчинцями були самаритяни, які почали надавати допомогу усім, хто її потребував. Більш впевнено можна говорити про виникнення феномену волонтерства вже з середини ХІХ століття

Роком виникнення волонтерського руху вважається 1859 рік. Саме тоді французький письменник-журналіст Анрі Дюман, вражений кривавими картинами битви при Сольфоріно запропонував ідею створення Червоного Хреста – організації, яка працювала б на волонтерських засадах і надавала першу медичну допомогу пораненим бійцям. Принципами, сформульованими Дюманом, керуються сьогодні волонтери у всьому світі.

В Україні поняття „волонтер” до 90-х рр. XX не існувало. Людей, що займалися суспільно-корисною справою називали доброчинцями, благодійниками, альтруїстами, громадськими діячами, меценатами (Князь Володимир, Ярослав Мудрий, Гетьман Петро Сагайдачний, Мазепа), приватні благодійники Терещенки, Семеренти, Броцькі.)
Український народ після активного волевиявлення у 1991 році свого прагнення жити у незалежній, самостійній державі одержав унікальну можливість утвердити себе серед розвинутих цивілізованих країн світу. Сьогодні в Україні зароджується демократичне суспільство, яке має базуватися на принципах свободи, творчості та гуманізму. Формальні державні структури не в змозі реагувати на всі запити суспільства, тому особливої ваги набуває громадський рух.

Про те, що цей процес розпочався і триває, не дивлячись на труднощі, свідчить поява сучасних недержавних організацій, кількість яких сягнула понад 20 тисяч. Однак, лише незначна частина цих організацій працює з волонтерами. Отже можна зробити висновок, що волонтери важливі для кожного суспільства, тому що вони працюють без користі для себе, показуючи цим, що є ще в житті речі більш цінні ніж отримання матеріальної нагороди.

 

Використані джерела: http://ua.prostopravo.com.ua/pravoporushennya/statti/volonterska_diyalnist_v_ukrayini

http://literatura49.webnode.com.ua/news/volonterstvo-volonterska-diyalnist/

На фото: УЖВ

Прес-служба УЖВ